Wielkanocne życzenia.

Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?

Nie ma go tutaj; zmartwychwstał.(Łk. 24,5)

Alleluja, Alleluja!  

 

Radość zmartwychwstania, daje nadzieję i otwiera nową perspektywę. Niech te święta Zmartwychwstania Pańskiego, rozbudzą w Nas nadzieję, otworzą nowe możliwości, pozwolą spojrzeć na drugiego człowieka z wiarą w jego dobroć i przyczynią się do obdarowania się miłością, której uczy Nas Chrystus, ofiarując się jako Baranek Paschalny na ołtarzu Świta.

Niech nie zabraknie czasu dla Rodziny, najbliższych, by wspólnie pielęgnować tradycję: uczestnicząc w Mszy Świętej o świcie w poranek Wielkanocny,  dzieląc się jakiem symbolem nowego życia,  zasiadając do wspólnego stołu pełni pokoju i wzajemnej miłości. Niech nie zabraknie wody, która jako źródło życia stanie się symbolem łaski spływającej na każdego z Was, tworzących wspólnotę Rodziny.

 

Zaszufladkowano do kategorii aktualnośći | Możliwość komentowania Wielkanocne życzenia. została wyłączona

36 rocznica święceń kapłańskich

30 stycznia bieżącego roku w Domu Księży Emerytów swoją rocznicę święceń przeżywali kapłani święceni 36 lat w bazylice Archikatedralnej przez obecnego dziś Abp Seniora Władysława Ziółka.

„To były pierwsze święcenia kapłańskie jakich udzielałam jako biskup pomocniczy w zastępstwie biskupa Józefa Rozwadowskiego w Katedrze Łódzkiej. Piękna grupa dziewięciu. Wszystkich ich możemy widzieć w Chrystusowym kapłaństwie w Kościele łódzkim. To wielka łaska za którą nieustannie trzeba Bogu dziękować”- mówił Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek podczas Mszy Św., która sprawowana była w Domu Księży Emerytów, w intencji kapłanów przeżywających w tym roku 36. rocznicę święceń.

 

W tym roku swoją 36. Rocznicę święceń kapłańskich przeżywają: ks. Waldemar Bena, ks. Henryk Betlej, ks. Mateusz Cieplucha, ks. Antoni Cygora, ks. Marek Gębalski, ks. Marek Izydorczyk, ks. Paweł Lipiński, ks. Krzysztof Owczarek, ks. Zbigniew Zgoda.

W swojej homilii Ksiądz Arcybiskup„Musimy także pamiętać, że jako kapłani, jesteśmy także ewangeliczną glebą, na którą Chrystus rzuca słowo prawdy o powołaniu nas do zbawienia. Im bardziej kapłan jest otwarty na przyjęcie słowa, tym bardziej staje się prawdziwym i wiarygodnym sługą słowa. Tym większa jest zbawcza skuteczność słowa”

Dziękujemy za wspólną modlitwę i wspólnotę stołu. Życzymy Jubilatom wszelkich Darów Bożych, niech Matka Boża ma Was w opiece i prowadzi do Swego Syna.

Zaszufladkowano do kategorii aktualnośći | Możliwość komentowania 36 rocznica święceń kapłańskich została wyłączona