Najbliższe dni będą dla naszego domu czasem rekolekcji wielkopostnych. Odbędą się one w dniach 3 – 5 marca 2026 roku. Będzie je prowadził Ks. Marek Bałwas z diecezji włocławskiej.
Rekolekcje wielkopostne
Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Chorego
Nowy mieszkaniec naszego domu
Dzień Życia Konsekrowanego
Rok Świętego Franciszka z Asyżu
Uroczystości pogrzebowe Siostry Blanki
Dzień Niepodległości w DKE
Stało się już tradycją, że 11 listopada gościmy w naszym Domu Księży Emerytów kleryków Seminarium 35 + z ich rektorem i ojcem duchownym. Po wspólnych nieszporach zgromadziliśmy się, na śpiewaniu pieśni patriotycznych i kolacji.
Święty Mikołaj
Święty Mikołaj to Biskup, który słynął z troski o najbardziej potrzebujących. Robił to bardzo dyskretnie i subtelnie tak aby nikt nie znał darczyńcy. Ta postawa podobała się wielu i do dziś jest naśladowany. Dlatego w wigilie wspomnienia św. Mikołaja Biskupa, w naszym domu gościliśmy MIKOŁAJA, który obdarował wszystkich prezentami.
Dziękujemy Mikołajowi za prezenty i klerykom WSD Łódź za pomoc Mikołajowi.
Siostry Misjonarki Miłości
30 listopada w naszym domu gościliśmy Siostry Misjonarki Miłości. Siostry opowiedziały o swojej pracy, zadaniach jakie realizują dla najuboższych mieszkańców naszego miasta.
Wielkanocne życzenia
Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?
Nie ma go tutaj; zmartwychwstał. (Łk. 24,5)
Alleluja, Alleluja!

Radość zmartwychwstania, daje nadzieję i otwiera nową perspektywę. Niech te święta Zmartwychwstania Pańskiego, rozbudzą w Nas nadzieję, otworzą nowe możliwości, pozwolą spojrzeć na drugiego człowieka z wiarą w jego dobroć i przyczynią się do obdarowania się miłością, której uczy Nas Chrystus, ofiarując się jako Baranek Paschalny na ołtarzu Świta.
Niech nie zabraknie czasu dla Rodziny, najbliższych, by wspólnie pielęgnować tradycję: uczestnicząc w Mszy Świętej o świcie w poranek Wielkanocny, dzieląc się jakiem symbolem nowego życia, zasiadając do wspólnego stołu pełni pokoju i wzajemnej miłości. Niech nie zabraknie wody, która jako źródło życia stanie się symbolem łaski spływającej na każdego z Was, tworzących wspólnotę Rodziny.














































